• MALOVÁNÍ-VOZTRANS.CZ
    Profesionální služby
  • Malování pokojů
    designové služby a pomoc s výběrem barev

Využijte pestrou paletu berev PRIMALEX

 


Značka Primalex patří díky svému širokému sortimentu mezi přední značku nátěrových hmot v České republice a na Slovensku. Konkrétně se tato značka zaměřuje na malířské nátěry, omítky, a fasádní, vodou ředitelné i syntetické barvy. Značka Primalex patří do portfolia společnosti PPG Deco Czech a.s.  

 


Vnímání barev 

je subjektivní,a proto se barevné tóny určují podle barevných vzorníků. Pokud si svou barvu vyberete podle vzorníku, budete mít jasnou představu o jejím výsledném odstínu.
Výzkumy vnímání barev ukázaly, jak kultura nebo životní podmínky dokáží ovlivnit to, jak jsou barvy lidmi vnímány. Například Eskymáci dokáží rozeznat větší množství odstínů bílé a šedé.
Různé jazyky také mají pro barvy různé množství slov. Angličtina vyjádří základní barvy pomocí 11 slov, na druhou stranu lidé kmenu Deni žijící v Indonésii mají pro stejný počet barev pouze 2 slova. 


Správná barva čeká jen na vás…

Svět barev je plný velkého množství odstínů. Při aplikaci barvy na různé povrchy také dochází k různému výslednému efektu. Proto se barvy vybírají pomocí vzorníků, v praxi se nejčastěji můžete setkat se třemi.Správná barva čeká jen na vás… … ve vzorníku.

 


RAL CLASSIC A RAL DESIGN

Vzorník barev RAL je celosvětově uznávaný systém barev, který se dělí na RAL CLASSIC a RAL DESIGN.
RAL CLASSIC představuje celkem 213 odstínů a požívá se převážně v průmyslové výrobě (ocelové konstrukce, výroba nábytku apod.).
Řada RAL DESIGN obsahuje 1625 odstínů, které jsou vhodné pro určování komplexního barevného řešení stěn v interiérech bytů, ale i průmyslových staveb.VZORNÍK NCS

Vzorník NCS (Natural Color Systém®) je dnes nejuznávanější a z hlediska subjektivity nejpřesnější vzorník barev. Byl vytvořen na základě názorů a shody velkého množství pracovníků z oblasti vědy, architektury, psychologie, módního návrhářství. Lze ho využít pro posuzování barev do bytu, fasádních barev ale také syntetických emailů a vodou ředitelných barev.

 

 

 


Fasádní vzorník – systém F

Za tímto vzorníkem stojí náš vlastní vývoj, který umožňuje zajímavě řešit podobu fasád a omítek s produkty Primalex. Fasádní vzorník zahrnuje paletu 270 barevných odstínů, které obsahují jak klasické barevné odstíny, tak i moderní určující trendy v exteriérech. Při vývoji barevných odstínů byla věnována zvláštní pozornost vysoké světelné stálosti všech barevných odstínů.